Şırnak Çiçekçileri Uzakları Yakın Ediyor ...

Şırnak Çiçekçi Şırnak çiçekçileri siparişlerini kendi il sınırları içinde teslim ediyor olsa da kat ettikleri mesafe sadece kendi ili ile sınırlı değildir. Şırnak çiçekçileri Türkiye'nin pek çok farklı bölge ve başka bir çok ilinden gelen siparişleri aslında yüzlerce kilometrelik mesafeyi aşarak sahiplerine ulaştırmaktadır. İnsan sevdiğinin kıymetini yanında olmayınca daha iyi anlar. Her zaman ulaşılabilir olan her şey gibi her an yanımızda ve görüş alanımızda olan kişiler uzaklaştıkça yaşamımız içindeki dengeler değiştikçe bazen hüzün bazen bir endişe kaplar içimizi. Elimiz ayağımız birbirine dolanır ama yapacak doğru şeyin ne olduğunu bilemeyiz kimi zaman, bunun sebebi de akıl hocamızın uzakta olmasıdır.

Çiçekçiler bu konu başlıkları ışığında iki kişi arasındaki mesafeyi kısaltan en önemli aracıdır. Sevilen türler ile hazırlanmış aranjmanları sipariş verilen kişiye götüren çiçekçi bahsi geçen endişelerden korkulara pek çok farklı duygu halinin çözümünü sağlayabilmek adına önemli bir görevi de üstlenmektedir aslında. Gözden uzak olan gönülden de uzak olur beylik cümlesinin tam aksine çiçekçi taşıdığı ve ilettiği buketler veya sepetlerle uzaklık kavramını ortadan kaldırmaktadır.

Kelimelerin çok ötesinde anlamlar taşıyan çiçeklerin yardımıyla azalan mesafeler, yüzlerde oluşan tebessümler ve artan sevinçler iki kişi arasındaki bağları kopmaz hale getirmektedir. Her meslek grubunun kendi içinde yaşadığı bir takım zorluklar vardır çünkü yapılan hiçbir iş kolay değildir. Dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi es geçilirse yaşanacak olan olumsuz durumlar önem derecesinin etkisiz kalmasına sebep olabilir. Doğru yapılmayan her işin sebep ortaya çıkartacağı bu durumlar çiçekçi için de geçerlidir.

Yanlış hazırlanan bir aranjman veya eksik alınan bilgi önemi gerçekten büyük olan bir günün kötü geçmesine sebep olabilir. Sadece bunlar da değil çiçekçi aynı zamanda zamana karşı da bir yarış vermektedir zira götürmesi gereken buketi ulaştırması tercih edilen saate yetiştiremezse belki de çok hoş bir jest ya da sürprizin bozulmasına yol açabilir. Dedik ya her işin kendine göre zorluğu vardır bu noktadan hareketle çiçekçi ya da holding patronu konumu fark etmesizin her işin doğru yapılması zorunluluğu bulunmaktadır. Hele ki insanların en derin duygularının ifadesinin aracısı olmak çiçekçilerin ne kadar önemli bir görevi yerine getirdiğinin en önemli göstergesi olmaktadır.